fbpx

Finał Mazovian Startup za nami! Znamy zwycięzcę 6-miesięcznego programu akceleracyjnego!

Podczas gali finałowej programu akceleracyjnego Mazovian Startup, która odbyła się 24 kwietnia w przestrzeni Hub Hub Nowogrodzka Square, pierwsza w Polsce aplikacja do rezerwowania boisk sportowych BallSquad zdobyła główną nagrodę w wysokości 20 tys. zł.

Po 6-miesiecznym procesie akceleracji w ramach programu Mazovian Startup twórcy aplikacji, Dorota Caban i Walid Barsali, wygrali główną nagrodę o wysokości 20 tys. zł na dalszy rozwój firmy. Mazovian Startup to pierwszy program akceleracyjny, w jakim zespół brał udział. W trakcie trwania akceleracji BallSquad otrzymał też wsparcie prawne pro bono w ramach programu HL BaSE Training od kancelarii Hogan Lovells, co znacząco przełożyło się na rozwój firmy i podjęcie współpracy z jednostkami publicznymi.

BallSquad to system SaaS dla placówek do zarządzania ich obiektami sportowymi oraz aplikacja All-in-One dla pasjonatów sportu działająca jako marketplace pomiędzy właścicielami obiektów sportowych i pasjonatami sportu. Aplikacja daje użytkownikom możliwość wyszukania i rezerwacji online obiektów sportowych oraz tworzenia wydarzeń w prosty i bezpieczny sposób. Zarządcy publicznych obiektów sportowych (szkół, uniwersytetów, orlików) mogą, za pośrednictwem BallSquad, płynnie przejść z obecnych papierowych metod rezerwacji na intuicyjny system online. Jednocześnie prezentując swoją ofertę dostępności boisk, hal i sal gimnastycznych szerszej publiczności online.

Wyróżnienie otrzymał też projekt Transformacji Dietetycznej autorstwa Ewy Czaplińskiej, której w ciągu 4 miesięcy udało się stworzyć i rozwinąć automatyczny kurs online pomagający Paniom zadbać o odpowiednią dietę, schudnąć i czuć się lepiej. 10-tygodniowy program Transformacji Dietetycznej Online miał już dwie edycje, a wszystkie Panie biorące udział w kursach odnotowały spadek wagi i lepsze samopoczucie.

Finaliści biorący udział w akceleracji to Airror, Business Skills Academy, Food Waste, Vegi, Wood Workshop. Każda z firm biorących udział w akceleracji odnotowała zwiększenie sprzedaży, pozyskanie nowych klientów, nawiązanie nowych relacji biznesowych, jak i lepsze dopasowanie produktów i usług do klientów. 100 % uczestników programu określiło też, że udział w akceleracji przyczynił się do rozwoju ich firmy i poleciliby innym startupom wzięcie w nim udziału.

– Program Mazovian Startup dedykowaliśmy innowacyjnym i odpowiedzialnym społecznie startupom. Inicjatywy, które szczególnie nas zainteresowały stanowią odpowiedź na wyzwania współczesnego świata. Ponadto, wpisują się w istotne dla Województwa Mazowieckiego Inteligentne Specjalizacje, do których zaliczamy obszary takie jak: bezpieczna żywność, inteligentne systemy zarządzania, wysoka jakość życia i nowoczesne usługi dla biznesu. Mamy nadzieję, że innowatorów troszczących się o społeczeństwo będzie przybywać, a ich rozwój będziemy mogli efektywnie wspierać – podsumowuje Aleksandra Szwed – zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Program został sfinansowany z budżetu Województwa Mazowieckiego, a jego realizatorem jest Youth Business Poland.