fbpx

Stolica stawia na przedsiębiorczość − rusza projekt #Academy_Smolna#2019

Przedsiębiorcy oraz osoby z pomysłem na firmę z Warszawy mają szansę na otrzymanie solidnej dawki wiedzy biznesowej. W ramach kolejnej edycji projektu #Academy_Smolna, zrealizowane zostanie ponad 600 godzin doradztwa, 150 godzin mentoringu i 60 godzin warsztatów biznesowych. Spotkania wspierające rozwój przedsiębiorczości w stolicy będą odbywać się w każdą środę i czwartek od marca do grudnia 2019 roku. Projekt prowadzony jest przez Biuro Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy, Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Wykonawcą projektu jest Fundacja „Inkubator Technologiczny”.

Jako miasto realizujemy wiele projektów dających początkującym przedsiębiorcom możliwość rozszerzenia kompetencji biznesowych. Zauważyliśmy, że na początkowym etapie rozwoju przedsiębiorcom brakuje nie tylko niezbędnej wiedzy, ale też wsparcia i motywacji w prowadzeniu firmy. Biorąc udział w projekcie #Academy_Smolna, otrzymują wsparcie na każdym etapie, ucząc się zarządzania od ekspertów  z wieloletnim stażem. Zależało nam na tym, aby młody biznes, który odwiedzi Centrum Przedsiębiorczości Smolna i weźmie udział w tym programie, mógł czerpać z wiedzy i doświadczenia mentorów i doradców   – powiedział Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Podczas trwania projektu #Academy_Smolna dla uczestników przygotowano 600 godzin doradztwa biznesowego, prawnego i księgowego, 150 godzin mentoringu i 60 godzin warsztatów biznesowych. W ramach cotygodniowych spotkań Warszawa pragnie rozwijać przedsiębiorczość, służąc wsparciem i radą wszystkim zainteresowanym otwarciem własnej działalności gospodarczej.

W każdą środę początkujący przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z doradztwa biznesowego. To szansa na stworzenie pod okiem ekspertów modelu biznesowego, biznesplanu oraz omówienie strategii sprzedaży, zarządzania zespołem czy promocji. Natomiast w każdy czwartek uczestnicy otrzymają możliwość rozwijania swoich wątpliwości na temat prawa i księgowości w firmie. Co więcej, dla warszawskich przedsiębiorców przygotowano także warsztaty biznesowe, których celem jest zaszczepienie w uczestnikach innowacyjnego podejścia do tworzenia usług i produktów. Z kolei na 15 najbardziej zaangażowanych uczestników spotkań i warsztatów oczekuje zaproszenie na 6-miesięczny indywidualny mentoring. #Academy_Smolna to projekt finansowany przez m.st.  Warszawa.

#Academy_Smolna pomaga początkującym przedsiębiorcom w uniknięciu  błędów i maksymalizuje szanse na sukces w biznesie. Dlatego cieszymy się, że wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa realizujemy już trzecią edycję tego projektu. – dodał Adrian Migoń, Prezes Zarządu Fundacji „Inkubator Technologiczny” i Youth Business Poland.

Zarówno doradztwo, jak i szkolenia będą odbywać się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna, przy ul. Smolnej 4 i potrwają do grudnia 2019 r. Ich terminy dostępne będą na stronie: www.firma.um.warszawa.pl, przez którą będzie można zgłosić swój udział.