Happy successful sportswoman raising arms to the sky on golden back lighting sunset summer. Fitness athlete with arms up celebrating goals after sport exercising and working out outdoors. Copy space.

Letnia edycja #Academy_Smolna

Wakacje to dobry czas dla rozwoju Twojego biznesu. Zanim wyjedziesz na zasłużony odpoczynek, zapisz się na cykl warsztatów biznesowych w #Academy_Smolna.

 

Wraz z początkiem lata startuje druga edycja warsztatów biznesowych #Academy_Smolna. Projekt jest realizowany przez Youth Business Poland dla Urzędu M. St. Warszawa i odbywa się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Tym razem organizatorzy przygotowali cykl 3 warsztatów biznesowych oraz indywidualne doradztwo prawne i księgowe. Na najbardziej zaangażowanych czeka również możliwość długoterminowej współpracy z Mentorem YBP.

 

Do kogo skierowany jest projekt?

Program #Academy_Smolna jest skierowany do osób, które planują założyć działalność gospodarczą lub prowadzą firmę, ale potrzebują wsparcia w jej rozwoju. W pierwszym przypadku grupą docelową są osoby, które posiadają już wstępnie doprecyzowany produkt lub pomysł, potrafią go scharakteryzować i są zmotywowane do aktywnego udziału w projekcie. W drugim – przedsiębiorcy działający na terenie województwa mazowieckiego.

 

Dlaczego warto wziąć udział w #Academy_Smolna?

Udział w programie ma na celu zwiększyć wiedzę i kompetencje uczestników w zakresie podstaw prowadzenia firmy i sposobów jej rozwoju, tak, aby zmaksymalizować ich szansę na założenie firmy i odniesienie sukcesu. Warsztaty są prowadzone przez profesjonalnych trenerów i praktyków biznesu, uznanych w branży. Oznacza to, że uczestnicy mogą nie tylko zyskać wiedzę teoretyczną, ale uzyskać cenny feedback nt. swoich pomysłów biznesowych.

 

Pierwszy z warsztatów poprowadzi twórca Strategii 2w1, Tomasz Szczęsny, który jest aktywnym przedsiębiorcą i od kilku lat dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w obszarze poszukiwania nowych grup klientów i innowacyjnych zastosowań produktów i usług w biznesie.

Drugi warsztat ma na celu wypracowanie lub doprecyzowanie modelu biznesowego dla stworzonych przez uczestników pomysłów i koncepcji. Spotkanie poprowadzi Bartosz Janowicz, który podzieli się z uczestnikami przykładami spektakularnych sukcesów jak i porażek startupów oraz opowie jak analizować rynek i ustrzegać się przed tworzeniem produktów i usług, których nikt nie będzie chciał kupić.

Na koniec uczestnicy #Academy_Smolna będą mogli dowiedzieć się jak stworzyć strategię marketingu swojej firmy i jak efektywnie wykorzystać social media by przy zerowym lub niskim nakładzie finansowym docierać do potencjalnych klientów, którzy oprócz „polubienia” będą chcieli także zainwestować swoje pieniądze i wypracować zysk dla przedsiębiorcy.

 

Dodatkowo, na najbardziej zmotywowanych uczestników czeka Indywidualny Mentoring Biznesowy- 6-miesięczny proces indywidualnego wsparcia mentorów YBP. Cele Mentoringu YBP to m. in. stworzenie wizji, misji i strategii działania firmy, ustalenie celów działania i ich stała realizacja, przyspieszenie tempa rozwoju przedsiębiorstwa oraz wsparcie i motywacja ze strony doświadczonego przedsiębiorcy.

 

Jak wyglądała poprzednia edycja?

Udział w programie chwali sobie również założycielka Warsaw Dog, Zosia Kwiatkowska: “Do projektu zgłosiłam się szukając wsparcia mentora. Wsparcie mentora jest nie do przecenienia, jednak zajęcia i warsztaty prowadzone przez specjalistów dostarczyły mi naprawdę dużo nowej wiedzy. Najbardziej inspirujące były dla mnie zajęcia z Tomkiem Szczęsnym – razem wymyślaliśmy nowe funkcjonalności łącząc ze sobą popularne produkty w oparciu o pomysły z jego książki “2 w 1&”. Tomek zaproponował też bardzo praktyczne ćwiczenia z obliczenia kosztów pozyskania klienta. Sama w życiu bym nie wpadła na to, że uzyskanie odpowiedniego pułapu przychodu może zależeć po prostu od ilości kontaktów marki z odpowiednią ilością nowych klientów”. Dziś Zosia rozwinęła nowe produkty oraz jest jedną z finalistek konkursu CVC Young Innovator Award i ma szansę wygrać 60 000zł na rozwój swojej działalności.

 

Jak zgłosić się do udziału w projekcie?

Aby wziąć udział w warsztatach #Academy_Smolna należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online, dostępny na stronie projektu: http://ybp.org.pl/academy_smolna-lato/ lub u pracownika CPS. Formularze będą oceniane pod kątem formalnym i merytorycznym, zgodnie z przyjętymi kryteriami oceny. Rekrutacja trwa do 15.06.2017r. Liczba uczestników ograniczona. W ramach stałej oferty wsparcia Centrum Przedsiębiorczości Smolna dla przedsiębiorców, osoby odwiedzające Centrum mogą skorzystać ze szkoleń, doradztwa, networkingów oraz wynająć biura i przestrzeń coworkingową. Miasto Stołeczne Warszawa oraz Youth Business Poland zapraszają do odwiedzania CPS oraz korzystania z oferty dla przedsiębiorców.