Ulotka-YBP-Partner3

STAWIASZ PIERWSZE KROKI W BIZNESIE?

SZUKASZ WSPARCIA W ROZWOJU FIRMY?

Jeśli tak to projekt #Academy_Smolna jest dla Ciebie!

Centrum Przedsiębiorczości Smolna we współpracy z Youth Business Poland zaprasza na cykl profesjonalnego doradztwa indywidualnego, skierowanego do przedsiębiorców. Od marca do grudnia osoby odwiedzające Centrum Przedsiębiorczości Smolna będą mogły skorzystać z indywidualnego doradztwa prawnego, księgowego i biznesowego, prowadzonego przez wysokiej jakości ekspertów i praktyków biznesu.

#Academy_Smolna 14 marca 2017 ruszają zapisy na bezpłatne doradztwo biznesowe, prawne i księgowe dla początkujących przedsiębiorców. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Miastem Stołecznym Warszawa.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE?
Osoby zmotywowane, które mają pomysł na firmę, chcą ją rozwijać i zrobiły pierwsze kroki w tym celu.
Przedsiębiorcy, którzy potrzebują wsparcia w rozwoju firmy.

NAJBLIŻSZE TERMINY DORADZTWA

Doradztwo i dyżury Mentorów YBP odbywają się cyklicznie w każdą środę i czwartek. Aby zapisać się na doradztwo, należy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy i poczekać na kontakt zwrotny naszego konsultanta.

DORADZTWO PRAWNE I KSIĘGOWE
CZWARTEK 01.06 – Doradztwo księgowo-podatkowe Robert Okulski
CZWARTEK 08.06 – Doradztwo prawno-gospodarcze Jarosław Ziobrowski
CZWARTEK 22.06 – Doradztwo prawo własności intelektualnej Magdalena Miernik

CZWARTEK 29.06 – Doradztwo księgowo-podatkowe Robert Okulski

ZAPISZ SIĘ!

DORADZTWO BIZNESOWE
ŚRODA  07.06 –   Doradztwo z Mentorem  – Aldona Królikowska
ŚRODA  14.06 –   Doradztwo z Mentorem  – Maciej Grzegrzółka

ŚRODA  21.06 –   Doradztwo z Mentorem  – Adrian Migoń
ŚRODA  28.06 –   Doradztwo z Mentorem  – Paweł Stachnik

ZAPISZ SIĘ!

DORADZTWO INDYWIDUALNE

PRAWNO-GOSPODARCZE

Doradztwo prawno-gospodarcze obejmuje udzielenie przez eksperta wskazówek w zakresie wyboru odpowiedniej formy prawnej, zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie, umów z kontrahentami, sukcesji w biznesie czy zabezpieczenia majątkowego wraz ze współwłasnością majątku. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się w jaki sposób przedsiębiorcy odpowiadają za zobowiązania swojej firmy, jak sobie radzić z dłużnikami i co robić w sytuacji w której sami stajemy się dłużnikiem. Dodatkowo, udział w indywidualnym doradztwie prawno-gospodarczym umożliwi uczestnikom konsultacje z doświadczonym specjalistą w kwestii zatrudnienia pracowników i ryzyk z jakimi spotyka się początkujący przedsiębiorca.

WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ

Doradztwo prawne przeznaczone jest zwłaszcza dla osób zainteresowanych prawem autorskim i prawem własności przemysłowej. Zapraszamy wszystkich twórców lub osoby współpracujące z twórcami, którzy chcieli pogłębić swoją wiedzę w zakresie prawa twórców, ochrony wizerunku, licencji lub umów z artystami. Ponadto, ekspert opowie o prawnych aspektach marketingu internetowego i reklamy w social media, ochronie danych osobowych. Uczestnicy będą mieli szansę skonsultować się w kwestii prawa nowych technologii, w tym przykładowo: otwartych licencji czy prawnych aspektów tworzenia aplikacji mobilnych, oraz w przypadku pytań związanych ze świadczeniem usług przez Internet.

KSIĘGOWO- PODATKOWE

Zakres doradztwa księgowego obejmuje tematy: optymalizacji podatkowej na etapie zakładania działalności gospodarczej oraz outsourcing rozliczeń podatkowych. W ramach pierwszego tematu, ekspert podpowie jaka jest optymalna forma prowadzonej działalności gospodarczej, jaki mamy wybór opodatkowania podatkiem dochodowym, czy lepiej finansować naszą działalność przez leasing czy kredyt oraz jakie jest najlepsze rozwiązanie w kwestii zatrudnienia, samozatrudnienia, wyboru umowy i ZUS-u. Uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat uproszczonych form rozliczeń podatkowych (m.in. VAT) oraz metod optymalizacji podatkowej w trakcie rozliczania działalności gospodarczej. W przypadku drugiej części doradztwa, ekspert opowie o korzyściach outsourcingu rozliczeń podatkowych oraz w jaki sposób znaleźć i wybrać solidną firmę świadczącą takie usługi. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się również o sposobach uzyskania indywidualnych interpretacji podatkowych.

BIZNESOWE

Co miesiąc zapraszamy na Smolną na Dyżury z Mentorami YBP- praktykami biznesu, którzy będą mogli udzielić informacji zwrotnych na temat Twojego biznesu, omówić model biznesowy lub porozmawiać na poniższe tematy:

  • Tworzenie wizji i strategii firmy
  • Budowanie modelu biznesowego
  • Tworzenie prototypu i MVP (Minimalnie Wartościowy Produkt)
  • Testowanie produktu na rynku i budowanie strategii marketingowej
  • Wdrażanie strategii
  • Rozpoznawanie i rozwój jego kompetencji przedsiębiorczych
  • Wyznaczanie i realizacja celów biznesowych
  • Sprzedaż
  • Budowanie efektywnego zespołu, rekrutowanie pracowników i rozwój kompetencji jako lidera firmy

INFORMACJE O DORADCACH

ziobr

DORADZTWO PRAWNO-GOSPODARCZE

Jarosław Ziobrowski Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz podyplomowe studia podatkowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie a także podyplomowe studia „Zapobieganie Przestępczości Gospodarczej, Skarbowej i Przeciwko Mieniu” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zdobywał w Ernst & Young oraz kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. Doradza podmiotom gospodarczym oraz uczestniczy w wielu  postępowaniach podatkowych.

Opiekun merytoryczny podyplomowych studiów Prawo i podatki dla firm rachunkowych. Prowadzi wykłady dla studentów na Podyplomowych Studiach Rachunkowości w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, a także szkolenia podatkowe oraz prawne dla spółek oraz instytucji publicznych. Autor licznych artykułów, wypowiedzi, publikacji, współautor książek. Więcej…

doniec

DORADZTWO PRAWNO-GOSPODARCZE

Paweł Doniec Wspólnik zarządzający w kancelarii  DGP.  Absolwent Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przez trzy lata należał do zespołu działu prawnego dużej grupy deweloperskiej. W latach 2011-2015 był wspólnikiem w Krakowskiej Kancelarii Prawa Gospodarczego. Przeprowadził ponad 850 godzin szkoleń dla przedsiębiorców dotyczących między innymi sukcesji w biznesie, zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie, niebezpiecznych zapisów w umowach z sieciami handlowymi. Pełnił funkcję wykładowcy studiów MBA. Posiada sukcesy w procesach przed sądami wszystkich instancji, Sądem Najwyższym i sądami administracyjnymi. Dysponuje bogatym doświadczeniem w obsłudze prawnej przedsiębiorstw, przede wszystkim z branży produkcyjnej, deweloperskiej, budowlanej i hotelarskiej. Więcej…

miernik

DORADZTWO WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ

Magdalena Miernik Prawnik zajmujący się na co dzień sprawami z zakresu prawa własności intelektualnej. Redaktor naczelny i autorka pierwszego serwisu prawniczego dla ludzi kreatywnych Lookreatywni.pl. Absolwentka Szkoły IP przy Centrum Praw Własności Intelektualnej im. Hugona Grocjusza oraz absolwentka Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje doświadczenie zdobywała m.in. w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, telewizji TVN czy w Institute of Cultural Diplomacy w Berlinie. Członkini Youth Business Poland i YPIN – Young Polish International Network. Więcej…

okulski

DORADZTWO KSIĘGOWO-PODATKOWE

Robert Okulski Przedsiębiorca od 1989 roku. Licencjonowany Doradca Podatkowy nr 01030. Prezes zarządu Okulscy Księgowość Sp. z o.o. Współtwórca i główny udziałowiec Grupy Księgowej, w której skład wchodzi obecnie 8 spółek.  Jako Doradca Podatkowy prowadzi m.in. projekty związane z długofalową optymalizacją podatkową i gospodarczą działalności, outsorcingiem zatrudnienia i kontraktami menadżerskimi, oraz audyty bezpieczeństwa prowadzonych przez firmy rozliczeń podatkowych. Propagator przedsiębiorczości. Wykładowca Alternatywnej Szkoły Biznesu i Rozwoju Osobistego ASBiRO, Uczelni Łazarskiego w Warszawie i WSTiE w Suchej Beskidzkiej.  W latach 2013 -2014 Ekspert Podatkowy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Więcej…

am

DORADZTWO BIZNESOWE

ADRIAN MIGOŃ Prezes Zarządu Fundacji Inkubator Technologiczny, YBP Programme Manager, Specjalista ds. rozwoju przedsiębiorczości, mentoringu i budowania programów rozwojowych. Adrian w Fundacji odpowiada za wytyczanie celów biznesowych, opracowanie strategii rozwoju organizacji oraz skuteczne wdrażanie jej realizacji. Zajmuję się też finansami, fundraising i inicjowaniem nowych projektów wsparcia dla przedsiębiorców.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami rozwojowymi dla start-upów i przedsiębiorców.

Stachnik1

DORADZTWO BIZNESOWE

PAWEŁ STACHNIK Lider, manager i przedsiębiorca z  25-letnim doświadczeniem. Jego praktyka biznesowa obejmuje spektrum ról i przedsięwzięć z różnych branż m.in. konsumenckich dóbr szybko zbywalnych (FMCG), e-commerce, mediów oraz usług dla biznesu. Jego biznesowe osiągnięcia to m.in. przeprowadzane z sukcesem transformacje działów i firm w organizmy oparte o kooperację, wspólne wartości i plemienną kulturę organizacyjną. W efekcie prowadzące do osiągania ponadprzeciętnych rezultatów. Orędownik i praktyk prawdziwie zespołowej pracy, zwinności biznesowej oraz zdrowia organizacyjnego, jako fundamentów dla budowania trwałej przewagi konkurencyjnej oraz osiągania rezultatów. Oddany idei i praktyce ciągłego doskonalenia ludzi, zespołów i organizacji. Twórca programu rozwoju efektywności osobistej selfCEO samoorganizacja 3.0.