Ulotka-YBP-Partner3

STAWIASZ PIERWSZE KROKI W BIZNESIE?

SZUKASZ WSPARCIA W ROZWOJU FIRMY?

Jeśli tak to projekt #Academy_Smolna jest dla Ciebie!

Centrum Przedsiębiorczości Smolna we współpracy z Youth Business Poland zaprasza na cykl profesjonalnego doradztwa indywidualnego, skierowanego do przedsiębiorców. Od marca do grudnia osoby odwiedzające Centrum Przedsiębiorczości Smolna będą mogły skorzystać z indywidualnego doradztwa prawnego, księgowego i biznesowego, prowadzonego przez wysokiej jakości ekspertów i praktyków biznesu.

#Academy_Smolna 14 marca 2017 ruszają zapisy na bezpłatne doradztwo biznesowe, prawne i księgowe dla początkujących przedsiębiorców. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Miastem Stołecznym Warszawa.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE?
Osoby zmotywowane, które mają pomysł na firmę, chcą ją rozwijać i zrobiły pierwsze kroki w tym celu.
Przedsiębiorcy, którzy potrzebują wsparcia w rozwoju firmy.

NAJBLIŻSZE TERMINY DORADZTWA

Doradztwo i dyżury Mentorów YBP odbywają się cyklicznie w każdą środę i czwartek. Aby zapisać się na doradztwo, należy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy i poczekać na kontakt zwrotny naszego konsultanta.

CZWARTEK 27.06 Doradztwo księgowo-podatkowe Elżbieta Jaszczuk

CZWARTEK 3.08 Doradztwo prawo własności intelektualne Magdalena Miernik

CZWARTEK 10.08 Doradztwo księgowo-podatkowe Elżbieta Jaszczuk

CZWARTEK 24.08 Doradztwo prawno-gospodarcze

ZAPISZ SIĘ!

DORADZTWO BIZNESOWE
ŚRODA  26.07 –   Doradztwo z Mentorem  – Mariusz Frydrych

ŚRODA  02.08 –   Doradztwo z Mentorem  – Michał Michałowski
ŚRODA  09.08 –   Doradztwo z Mentorem  – Marlena Gołofit

ZAPISZ SIĘ!

DORADZTWO INDYWIDUALNE

PRAWNO-GOSPODARCZE

Doradztwo prawno-gospodarcze obejmuje udzielenie przez eksperta wskazówek w zakresie wyboru odpowiedniej formy prawnej, zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie, umów z kontrahentami, sukcesji w biznesie czy zabezpieczenia majątkowego wraz ze współwłasnością majątku. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się w jaki sposób przedsiębiorcy odpowiadają za zobowiązania swojej firmy, jak sobie radzić z dłużnikami i co robić w sytuacji w której sami stajemy się dłużnikiem. Dodatkowo, udział w indywidualnym doradztwie prawno-gospodarczym umożliwi uczestnikom konsultacje z doświadczonym specjalistą w kwestii zatrudnienia pracowników i ryzyk z jakimi spotyka się początkujący przedsiębiorca.

WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ

Doradztwo prawne przeznaczone jest zwłaszcza dla osób zainteresowanych prawem autorskim i prawem własności przemysłowej. Zapraszamy wszystkich twórców lub osoby współpracujące z twórcami, którzy chcieli pogłębić swoją wiedzę w zakresie prawa twórców, ochrony wizerunku, licencji lub umów z artystami. Ponadto, ekspert opowie o prawnych aspektach marketingu internetowego i reklamy w social media, ochronie danych osobowych. Uczestnicy będą mieli szansę skonsultować się w kwestii prawa nowych technologii, w tym przykładowo: otwartych licencji czy prawnych aspektów tworzenia aplikacji mobilnych, oraz w przypadku pytań związanych ze świadczeniem usług przez Internet.

KSIĘGOWO- PODATKOWE

Zakres doradztwa księgowego obejmuje tematy: optymalizacji podatkowej na etapie zakładania działalności gospodarczej oraz outsourcing rozliczeń podatkowych. W ramach pierwszego tematu, ekspert podpowie jaka jest optymalna forma prowadzonej działalności gospodarczej, jaki mamy wybór opodatkowania podatkiem dochodowym, czy lepiej finansować naszą działalność przez leasing czy kredyt oraz jakie jest najlepsze rozwiązanie w kwestii zatrudnienia, samozatrudnienia, wyboru umowy i ZUS-u. Uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat uproszczonych form rozliczeń podatkowych (m.in. VAT) oraz metod optymalizacji podatkowej w trakcie rozliczania działalności gospodarczej. W przypadku drugiej części doradztwa, ekspert opowie o korzyściach outsourcingu rozliczeń podatkowych oraz w jaki sposób znaleźć i wybrać solidną firmę świadczącą takie usługi. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się również o sposobach uzyskania indywidualnych interpretacji podatkowych.

BIZNESOWE

Co miesiąc zapraszamy na Smolną na Dyżury z Mentorami YBP- praktykami biznesu, którzy będą mogli udzielić informacji zwrotnych na temat Twojego biznesu, omówić model biznesowy lub porozmawiać na poniższe tematy:

  • Tworzenie wizji i strategii firmy
  • Budowanie modelu biznesowego
  • Tworzenie prototypu i MVP (Minimalnie Wartościowy Produkt)
  • Testowanie produktu na rynku i budowanie strategii marketingowej
  • Wdrażanie strategii
  • Rozpoznawanie i rozwój jego kompetencji przedsiębiorczych
  • Wyznaczanie i realizacja celów biznesowych
  • Sprzedaż
  • Budowanie efektywnego zespołu, rekrutowanie pracowników i rozwój kompetencji jako lidera firmy

INFORMACJE O DORADZTWIE I DORADCACH

Hogan_Lovells_logo.svg

DORADZTWO PRAWNO-GOSPODARCZE

Hogan Lovells to jedna z największych kancelarii prawnych na świecie – ponad 2500 prawników w 50 biurach zlokalizowanych na 6 kontynentach świadczy kompleksowe usługi doradztwa prawnego. Warszawskie biuro Hogan Lovells jest jedną z wiodących kancelarii prawnych w Polsce, od wielu lat regularnie klasyfikowaną w krajowych jak również międzynarodowych rankingach kancelarii prawnych (dziennik Rzeczpospolita, Legal 500 EMEA, Chambers & Partners (Europe oraz Global), IFLR1000, WTR 1000, itd.). Hogan Lovells doradza w zakresie m. in. prawa spółek, fuzji i przejęć, prawa podatkowego, bankowości i finansów, zamówień publicznych i Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, nieruchomości, prawa upadłościowego i naprawczego, prawa konkurencji, własności intelektualnej i przemysłowej, prawa pracy, postępowań sądowych/arbitrażu. Prawnicy warszawskiego biura Hogan Lovells biorący udział w projekcie: Tomasz Pietrzak, Marcin Pytkowski,  Jan Starybrat, Damian Bugaj

miernik

DORADZTWO WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ

Magdalena Miernik Prawnik zajmujący się na co dzień sprawami z zakresu prawa własności intelektualnej. Redaktor naczelny i autorka pierwszego serwisu prawniczego dla ludzi kreatywnych Lookreatywni.pl. Absolwentka Szkoły IP przy Centrum Praw Własności Intelektualnej im. Hugona Grocjusza oraz absolwentka Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje doświadczenie zdobywała m.in. w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, telewizji TVN czy w Institute of Cultural Diplomacy w Berlinie. Członkini Youth Business Poland i YPIN – Young Polish International Network. Więcej…

Elżbieta Jaszczuk

DORADZTWO KSIĘGOWO-PODATKOWE

Elżbieta Jaszczuk Prezes Gotard Biuro Rachunkowe Sp. z o.o.

Od 2008 roku działa w różnych obszarach finansowych: od funduszy unijnych dla nowo otwieranych firm aż po pełną obsługę księgową i kadrową firm oraz start up’ów. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz podyplomowych studiów na SGH (Zarządzanie środkami UE dla przedsiębiorców). W jej firmie wdrożono kilkadziesiąt autorskich rozwiązań analitycznych i finansowych, które, na co dzień ułatwiają podejmowanie właściwych i szybkich decyzji jej klientom.

ziobr

DORADZTWO PRAWNO-GOSPODARCZE

Jarosław Ziobrowski Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz podyplomowe studia podatkowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie a także podyplomowe studia „Zapobieganie Przestępczości Gospodarczej, Skarbowej i Przeciwko Mieniu” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zdobywał w Ernst & Young oraz kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. Doradza podmiotom gospodarczym oraz uczestniczy w wielu  postępowaniach podatkowych.

Opiekun merytoryczny podyplomowych studiów Prawo i podatki dla firm rachunkowych. Prowadzi wykłady dla studentów na Podyplomowych Studiach Rachunkowości w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, a także szkolenia podatkowe oraz prawne dla spółek oraz instytucji publicznych. Autor licznych artykułów, wypowiedzi, publikacji, współautor książek. Więcej…

mm

DORADZTWO BIZNESOWE

MICHAŁ MICHAŁOWSKI Prezes Zarządu spółki Goodfellas Group Praktyk i pasjonat biznesu z 10-letnim doświadczeniem na rynku marketingu, kreacji i mediów. Posiada know-how w zakresie zarządzania ludźmi, zarządzania projektami, tworzenia start-upów. Członek Zarządu spółki Yes Boss – sektor fashion. Współzałożyciel i fundator Fundacji Platforma Równych Szans. Prywatnie, wielki pasjonat gry w golfa.

Michał zajmuje się m. in. tworzeniem identyfikacji wizualnej, strategii promocji oraz dobieraniem odpowiednich narzędzi marketingowych – od kampanii reklamowej, poprzez media społecznościowe a na eventach kończąc.

OBSZARY: Marketing, PR; Skuteczne Social Media; Zarządzanie ludźmi i projektami, Identyfikacja wizualna; Strategia promocji; Narzędzia marketingowe. Eventy;  Kreacja – tworzenie identyfikacji wizualnej strony internetowe -prace graficzne , E-commerce.

Gołofit

DORADZTWO BIZNESOWE

MARLENA GOŁOFIT Od ponad 7 lat współpracuje z naukowcami i innowatorami przy realizacji  projektów B+R w jednym z polskich instytutów badawczych. Posiada doświadczenie w zarządzaniu zespołami oraz zarządzaniu budżetami wielomilionowych projektów badawczych. Mentor YBP, trener biznesu: prowadzi szkolenia z Zarządzania pomysłami, Treningu kreatywności, Komunikacji, Business Model Canvas oraz Design Thinking.

OBSZARY: Pomoc w doprecyzowaniu pomysłu na biznes – wsparcie w omówieniu możliwych wariantów rozwoju firmy; Omówienie szablonu modelu biznesowego, określanie kolejnych działań; Szerokie zastosowanie podejścia Design Thinking – tworzenie i wdrażanie innowacji we własnej firmie, twórcze rozwiązywanie problemów, projektowanie prototypów nowych produktów/usług; pomoc w wyborze grupy potencjalnych użytkowników.