#Academy_Smolna 2018 Doradztwo indywidualne

kol

Centrum Przedsiębiorczości Smolna i wykonawca projektu, Youth Business Poland, zapraszają na cykl profesjonalnego doradztwa indywidualnego, skierowanego do przedsiębiorców.

#ACADEMY_SMOLNA 2018

Od marca do grudnia osoby odwiedzające Centrum Przedsiębiorczości Smolna będą mogły skorzystać z indywidualnego doradztwa prawnego, księgowego i biznesowego, prowadzonego przez wysokiej jakości ekspertów i praktyków biznesu. Projekt realizowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że projekt #Academy_Smolna kończy się 7.12.2018r. i przewidywana pula miejsc na indywidualne doradztwo została już wykorzystana. W związku z tym nie przyjmujemy już zgłoszeń na konsultacje z ekspertami. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział!

[heading style=”normal” position=”1″ animation=”1″ animation_style=”pulse” title=”DORADZTWO INDYWIDUALNE”]

PRAWNO-GOSPODARCZE

Doradztwo prawno-gospodarcze obejmuje udzielenie przez eksperta wskazówek w zakresie wyboru odpowiedniej formy prawnej, zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie, umów z kontrahentami, sukcesji w biznesie czy zabezpieczenia majątkowego wraz ze współwłasnością majątku. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się w jaki sposób przedsiębiorcy odpowiadają za zobowiązania swojej firmy, jak sobie radzić z dłużnikami i co robić w sytuacji w której sami stajemy się dłużnikiem. Dodatkowo, udział w indywidualnym doradztwie prawno-gospodarczym umożliwi uczestnikom konsultacje z doświadczonym specjalistą w kwestii zatrudnienia pracowników i ryzyk z jakimi spotyka się początkujący przedsiębiorca.

 

WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ

Doradztwo prawne przeznaczone jest zwłaszcza dla osób zainteresowanych prawem autorskim i prawem własności przemysłowej. Zapraszamy wszystkich twórców lub osoby współpracujące z twórcami, którzy chcieli pogłębić swoją wiedzę w zakresie prawa twórców, ochrony wizerunku, licencji lub umów z artystami. Ponadto, ekspert opowie o prawnych aspektach marketingu internetowego i reklamy w social media, ochronie danych osobowych. Uczestnicy będą mieli szansę skonsultować się w kwestii prawa nowych technologii, w tym przykładowo: otwartych licencji czy prawnych aspektów tworzenia aplikacji mobilnych, oraz w przypadku pytań związanych ze świadczeniem usług przez Internet.

 

KSIĘGOWO- PODATKOWE

Zakres doradztwa księgowego obejmuje tematy: optymalizacji podatkowej na etapie zakładania działalności gospodarczej oraz outsourcing rozliczeń podatkowych. W ramach pierwszego tematu, ekspert podpowie jaka jest optymalna forma prowadzonej działalności gospodarczej, jaki mamy wybór opodatkowania podatkiem dochodowym, czy lepiej finansować naszą działalność przez leasing czy kredyt oraz jakie jest najlepsze rozwiązanie w kwestii zatrudnienia, samozatrudnienia, wyboru umowy i ZUS-u. Uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat uproszczonych form rozliczeń podatkowych (m.in. VAT) oraz metod optymalizacji podatkowej w trakcie rozliczania działalności gospodarczej. W przypadku drugiej części doradztwa, ekspert opowie o korzyściach outsourcingu rozliczeń podatkowych oraz w jaki sposób znaleźć i wybrać solidną firmę świadczącą takie usługi. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się również o sposobach uzyskania indywidualnych interpretacji podatkowych.

BIZNESOWE

Co miesiąc zapraszamy na Smolną na Dyżury z Mentorami YBP- praktykami biznesu, którzy będą mogli udzielić informacji zwrotnych na temat Twojego biznesu, omówić model biznesowy lub porozmawiać na poniższe tematy:

  • Tworzenie wizji i strategii firmy
  • Budowanie modelu biznesowego
  • Tworzenie prototypu i MVP (Minimalnie Wartościowy Produkt)
  • Testowanie produktu na rynku i budowanie strategii marketingowej
  • Wdrażanie strategii
  • Rozpoznawanie i rozwój jego kompetencji przedsiębiorczych
  • Wyznaczanie i realizacja celów biznesowych
  • Sprzedaż
  • Budowanie efektywnego zespołu, rekrutowanie pracowników i rozwój kompetencji jako lidera firmy

INFORMACJE O DORADZTWIE I DORADCACH

DORADZTWO PRAWNO-GOSPODARCZE

Jarosław Ziobrowski Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz podyplomowe studia podatkowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie a także podyplomowe studia „Zapobieganie Przestępczości Gospodarczej, Skarbowej i Przeciwko Mieniu” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zdobywał w Ernst & Young oraz kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. Doradza podmiotom gospodarczym oraz uczestniczy w wielu  postępowaniach podatkowych.

Opiekun merytoryczny podyplomowych studiów Prawo i podatki dla firm rachunkowych. Prowadzi wykłady dla studentów na Podyplomowych Studiach Rachunkowości w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, a także szkolenia podatkowe oraz prawne dla spółek oraz instytucji publicznych. Autor licznych artykułów, wypowiedzi, publikacji, współautor książek. Więcej…

DORADZTWO WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ

Magdalena Miernik Prawnik zajmujący się na co dzień sprawami z zakresu prawa własności intelektualnej. Redaktor naczelny i autorka pierwszego serwisu prawniczego dla ludzi kreatywnych Lookreatywni.pl. Absolwentka Szkoły IP przy Centrum Praw Własności Intelektualnej im. Hugona Grocjusza oraz absolwentka Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje doświadczenie zdobywała m.in. w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, telewizji TVN czy w Institute of Cultural Diplomacy w Berlinie. Członkini Youth Business Poland i YPIN – Young Polish International Network. Więcej…

DORADZTWO PRAWNO-GOSPODARCZE

Hogan Lovells to jedna z największych kancelarii prawnych na świecie – ponad 2500 prawników w 50 biurach zlokalizowanych na 6 kontynentach świadczy kompleksowe usługi doradztwa prawnego. Warszawskie biuro Hogan Lovells jest jedną z wiodących kancelarii prawnych w Polsce, od wielu lat regularnie klasyfikowaną w krajowych jak również międzynarodowych rankingach kancelarii prawnych (dziennik Rzeczpospolita, Legal 500 EMEA, Chambers & Partners (Europe oraz Global), IFLR1000, WTR 1000, itd.). Hogan Lovells doradza w zakresie m. in. prawa spółek, fuzji i przejęć, prawa podatkowego, bankowości i finansów, zamówień publicznych i Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, nieruchomości, prawa upadłościowego i naprawczego, prawa konkurencji, własności intelektualnej i przemysłowej, prawa pracy, postępowań sądowych/arbitrażu. Prawnicy warszawskiego biura Hogan Lovells biorący udział w projekcie: Tomasz Pietrzak, Marcin Pytkowski,  Jan Starybrat, Damian Bugaj

DORADZTWO KSIĘGOWO-PODATKOWE

Elżbieta Jaszczuk Prezes Gotard Biuro Rachunkowe Sp. z o.o.

Od 2008 roku działa w różnych obszarach finansowych: od funduszy unijnych dla nowo otwieranych firm aż po pełną obsługę księgową i kadrową firm oraz start up’ów. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz podyplomowych studiów na SGH (Zarządzanie środkami UE dla przedsiębiorców). W jej firmie wdrożono kilkadziesiąt autorskich rozwiązań analitycznych i finansowych, które, na co dzień ułatwiają podejmowanie właściwych i szybkich decyzji jej klientom.

DORADZTWO BIZNESOWE

MACIEJ GRZEGRZÓŁKA – Ma ponad 25 lat doświadczenia na stanowiskach kierowniczych w zarządzaniu różnymi zespołami, starając się rozwijać pracowników. Jest inżynierem i specjalistą organizacji i zarządzania. Przez pierwsze 10 lat swojej kariery był szefem zespołu transferu technologii w firmie, będącej liderem rynku w tym obszarze. Przez 3 lata pracował jako szef polskiej firmy kontraktorskiej w Iranie, co wzbogaciło jego doświadczenia międzykulturowe. Od roku 1991 jest szefem firmy zajmującej się doborem kadr na stanowiska kierownicze (executive search). W trakcie tej pracy miał okazję analizować tysiące karier kierowniczych i zastanawiać się, jak świadome kierowanie swoim życiem i praca nad własnym potencjałem wpływa na osiąganie sukcesów.

OBSZARY:  Budowanie zespołu, Zażądanie ludźmi i efektywna współpraca, Rekrutacja i rozwój pracowników; Dobór kadry, Rozpoznawanie i rozwój kompetencji przedsiębiorczych, Strategiczna ocena szans i zagrożeń;

DORADZTWO BIZNESOWE

MARIUSZ FRYDRYCH Posiada 25 letnie doświadczenie w zarządzaniu biznesem i HR, zdobyte w branżach logistycznej, FMCG i farmaceutycznej, m.in. pracując 8 lat w Philip Morris w sprzedaży i HR oraz 16 lat w GlaxoSmithKline jako członek zarządu i dyrektor HR.

Jego obszary doświadczeń obejmują rozwój przywództwa; podnoszenie konkurencyjności organizacji poprzez rozwój zaangażowania ludzi i zarządzanie wynikami organizacji (High Performance Environment Structure); zarządzanie zespołem, zmianą, komunikację w biznesie, strategiczne planowanie zasobów ludzkich, rozwój talentów w organizacji i zarządzanie karierą (Leadership Pipeline); doskonalenie procesów zarządczych w oparciu o lean management.

OBSZARY: zarządzanie biznesem i HR; osiąganie celów; podnoszenie efektywności osobistej, zespołu i organizacji; rozwój konkurencyjności biznesowej i strategiczna ocena szans i zagrożeń; Dobrze zna realia branży farmaceutycznej, FMCG i logistycznej.