#Academy_Smolna II edycja


#ACADEMY_SMOLNA


Stawiasz pierwsze kroki w biznesie ? Szukasz wsparcia w rozwoju firmy?

Jeśli tak to projekt #Academy_Smolna jest dla Ciebie!

Zapraszamy na cykl profesjonalnych warsztatów biznesowych, mentoringu i doradztwa indywidualnego, dzięki którym rozwój firmy stanie się łatwiejszy i bardziej efektywny.

Obecnie projekt jest w trakcie realizacji i rekrutacja jest zakończona. O nowym projekcie poinformujemy wkrótce.

[heading position=”1″ animation=”0″ title=”#ACADEMY_SMOLNA” style=”normal” animation_style=”bounce”]

Co zakłada udział w projekcie #ACADEMY_SMOLNA:

 • Udział w trzech warsztatach biznesowych; Model Biznesowy Mojej Firmy, Lean Start-up i Strategia Działania, oraz Przedsiębiorczość w budowie sprzedaży
 • 2-miesięczne wsparcie doświadczonego Mentora biznesu
 • Profesjonale konsultację Prawne i Księgowe
 • Inspirujące Spotkania Networkingowe z praktykami Biznesu

 

DODATKOWO UCZESTNICY PROJEKTU BĘDĄ MOGLI:

 • Stworzyć i doprecyzować model biznesowy
 • Przetestować swoje pomysły z potencjalnymi klientami, przygotować się do wdrożenia ich na rynek, a następnie wykonać pierwsze kroki w rozwoju sprzedaży i marketingu.
 • Pracować w grupie początkujących przedsiębiorców, wymieniać wiedzę, doświadczenia, usługi, a nawet…budować zespól i wspólnie rozwijać nowe projekty

SZCZEGÓŁOWY OPIS FORMY WSPARCIA

Mentoring indywidualny – to proces współpracy z mentorem- doświadczonym przedsiębiorcą, menadżerem, który ma na celu określenie celów biznesowych, a następnie wsparcie w ich realizacji. Każdy z uczestników posiadać będzie możliwość realizacji 4 spotkań z mentorem ze zdefiniowanych wcześniej obszarów.

 

Mentorzy YBP to praktycy biznesu posiadający co najmniej 10 letnie doświadczenie w rozwoju firmy oraz odpowiednie przeszkolenie do prowadzenia mentoringu. Sylwetki Mentorów YBP biorących udział w projekcie dostępne są na stronie: http://ybp.org.pl/baza-mentorow-ybp/

Mentoring pełni funkcję strategiczną i przyspieszającą tempo rozwoju

firmy. Jego cele są ustalane indywidualnie i mogą dotyczyć takich obszarów jak:

 • Tworzenie wizji i strategii firmy
 • Budowanie modelu biznesowego
 • Tworzenie prototypu i MVP (Minimalnie Wartościowy Produkt)
 • Testowanie produktu na rynku i budowanie strategii marketingowej  oraz sprzedażowej
 • Wdrażanie strategii
 • Rozpoznawanie i rozwój jego kompetencji przedsiębiorczych
 • Wyznaczanie i realizacja celów biznesowych
 • Zrozumienie obszaru i specjalizacji będącej barierą rozwoju na danym etapie
 • Budowanie efektywnego zespołu i rozwoju kompetencji jako lidera firmy

INFORMACJE O TRENERACH:

Bartosz Janowicz

Specjalizuje się we wdrażaniu innowacji w przedsiębiorstwach, rozwoju przedsiębiorczości pracowników, wdrażaniu metody Lean Startup oraz facylitowaniu efektywnej pracy grupy.

Jako jeden z niewielu w Polsce dysponuje międzynarodową akredytacją Certified Professional Facilitator, potwierdzającą jego umiejętności w prowadzeniu efektywnych spotkań grupowych. Założyciel Lean Startup Learning Groups, w ramach których prowadzi sesje coachingu grupowego oparte na metodzie Lean Startup dla właścicieli start-upów w Poznaniu. Trener i mentor przedsiębiorczości w Youth Business Poland oraz inicjatywie Lean Start-up Machine. Trener i konsultant współpracujący z Innovatika. Założyciel bloga na temat Lean Start-upu – www.leanstartup.pl

Grzegorz Albrecht

Multiprzedsiębiorca – współtworzył 6 firm, w tym kanał telewizyjny o zasięgu ogólnopolskim. Wprowadzał na rynek produkty pod marką PENTAGRAM i budował dział marketingu w firmie ASUS Polska. Przez ostatnie 8 lat doradzał ponad 200 firmom w Europie, Azji i Ameryce Północnej w tym wiodącym spółkom z branży farmaceutycznej, telekomunikacyjnej i IT. W 2014 roku zainspirował ponad 2000 słuchaczy z całego świata. Jest wykładowcą w Akademii Leona Koźmińskiego. Jest mentorem wspierającym przedsiębiorców w takich obszarach jak: strategia biznesu, model biznesowy, budowanie partnerstw, strategia marketingu i sprzedaży, przedsiębiorcze podejście do biznesu.

INFORMACJE O WARSZTATACH BIZNESOWYCH:

 • Model Biznesowy Mojej Firmy

Celem szkolenia jest omówienie stworzonego wstępnego modelu biznesowego. Twoim zadaniem będzie zaprezentowanie wypracowanego modelu w grupie. Następnie otrzymasz cenne wsparcie i propozycje zmian/ulepszeń od trenera i grupy. Tutaj będziesz miał/miała możliwość wypracowania cech swoich potencjalnych klientów i unikalnej wartości produktu/usługi. Szkolenie zakończy się stworzeniem modelu biznesowego Twojej firmy.

 • Lean Start Up i Strategia Działania

Celem warsztatu jest poznanie i przećwiczenie najważniejszych elementów metody Lean Startup. Na warsztacie zidentyfikujesz najbardziej ryzykowne założenia swojej firmy oraz zaprojektujesz eksperymenty, za pomocą których zweryfikujesz utworzony już model biznesowy, Stworzysz także swój prototyp MVP (minimalny wartościowy produkt) i przećwiczysz różnego rodzaju pivoty – potencjalne zmiany w strategii, na które z góry trzeba być gotowym.

 • Przedsiębiorczość w budowie sprzedaży

Masz już super produkt, ale nie masz klientów? Może namiętnie czytasz książki na temat sprzedaży lub prowadzisz kampanie marketingowe, ale wyniki biznesu nadal Cię nie satysfakcjonują.
To spotkanie da Ci wskazówki dotyczące budowania sprzedaży, oparte na praktycznych doświadczeniach zdobytych przy tworzeniu od podstaw 6 firm i pracy z ponad 200 klientami. Dowiesz się jak budować wartościowe relacje w biznesie i czym jest prawdziwy networking.
Jakie znaczenie dla Twojego biznesu ma Twoja marka osobista.
Jak konstruować i mierzyć działania marketingowe przy niskim budżecie.
Dodatkowe 3 tematy niespodzianki + możliwość zdobycia osobistych porad dla Twojego biznesu.
Ze spotkania wyjdziesz z konkretnym planem kolejnych małych kroków do zbudowania sprzedaży, pod warunkiem, że będziesz tego chcieć i aktywnie uczestniczyć w zajęciach 🙂

[subheading title=”CO MÓWIĄ UCZESTNICY PROGRAMU? “]
[/subheading]

Delta Energia oferuje wsparcie w doradztwie energetycznym dla instytucji publicznych, przedsiębiorstw oraz odbiorców indywidualnych w zakresie redukcji kosztów energii. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania technologiczne z zakresu sterowania oświetleniem, systemów zarządzania energią oraz odnawialnych źródeł energii.

http://www.deltaenergia.pl/firma/

“Mentoring dał mi możliwość weryfikacji planów na działalność firmy z realiami biznesowymi ,pozyskanie nowych kontaktów biznesowych- leadów, nawiązanie długoterminowej współpracy z mentorem, nabranie pewności siebie przy podejmowaniu kluczowych decyzji dla firmy”
– Karol Parys, Delta Energia

Insource to agencja reklamowa specjalizujaca się się w marketingu internetowym, Social Media, Public Relations oraz budowaniu wizerunku.

http://insource.marketing/

“Program YBP pomógł mi w zbudowaniu strategii rozwoju firmy, realnym zwiększeniu dochodów, rozwoju mentalnym i biznesowym jako przedsiębiorcy, oraz prowadzeniu negocjacji biznesowych”

Magdalena Popławska, Insource

Intelclinic to firma specjalizująca się w projektowaniu i wytwarzaniu systemów wbudowanych, pomiarowych z wysokimi wymaganiami na pracę w czasie rzeczywistym.Intelclinic Sp. z o.o. została wybrana najbardzij innowacyjną młodą firmą mazowsza w roku 2013 oraz Europy, podczas konkursu LeWeb w Paryżu w roku 2013.

https://inteliclinic.com/

“Udzial w Programie miał znaczący wpływ na jakość naszej pracy wewnątrz zespołu: pomógł we wzajemnym zrozumieniu, odpowiednim rozłożeniu odpowiedzialności. Ma to oczywiście wpływ na to jak praca wygląda teraz. Projekty dają nam przy tym więcej satysfakcji i zabawy a nasz zespół jest lepiej zintegrowany.”
– Kamil Adamczyk, IntelClinic

[divider style=”simple”]
[heading style=”normal” position=”2″ animation=”0″ animation_style=”bounce” class=”text-center top-30″]

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE?

 • Osoby zmotywowane, które mają pomysł na firmę, chcą ją rozwijać i zrobiły pierwsze kroki w tym celu.
 • Przedsiębiorcy działający do 3 lat, którzy potrzebują wsparcia w rozwoju firmy

CZAS TRWANIA

 • Cykl warsztatów i mentoringu trwa 3 miesiące
 • Projekt startuje 8 września i trwa do 15 listopada 2016.
 • Warsztaty odbywają się w Warszawie w dni powszednie w godzinach 9-17